CEH vs OSCP vs inne certyfikaty bezpieczeństwa IT - co i jak wybrać na danym etapie kariery


Informacje:
Zobaczyło film: 1385
Czas trwania: 21m 11s
Uzyskana ocena: 51
Ilość reakcji: 17

Coraz częściej dociera do mnie pytanie o to, jaki certyfikat i szkolenie wybrać by wystartować ze swoją karierą w branży bezpieczeństwa IT. W tym nagraniu pomogę Ci wskaza

KOMENTARZE


CEH vs OSCP vs inne certyfikaty bezpieczeństwa IT - co i jak wybrać na danym etapie kariery

- Dzięki, fajny podcast. Ja właśnie stoję nad wyborem czy kontynuować następne 6 miesięcy na kurs na OSCP i pomogłeś mi z wyborem.
- Ja jestem zupełny  świeżak w temacie bezpieczeństwa IT. Chcę się przebranżowić i dlatego wziąłem udział w dwóch etapach szkoleń w pewnej firmie z izraelskim korzeniami i muszę podjąć decyzję czy dam radę wydać dużo tysięcy PLN i spędzić 10 msc. by podejść do OSCP, bo takie są koszta i cel etapu III-go. Twój podcast zdaje się przekonywać mnie, że lepiej pójść inną drogą. Sam cert OSCP to jakieś ~ 1000 $. Powiedzmy, że nie zrujnuje mnie finansowo ale ten III etap w firmie to już poważne pieniądze. Wydaje się być rozsądnym brać małymi łyżeczkami zarówno wiedzę oraz pieniądze z konta by dojść do dobrego dżobu w branży IT security. Poczytam se o tym CEH i późniejszych, bardziej zaawansowanych certach. Dobry podcast, dobry content, danke szen i powodzenia.
- Jak zwykle treściwie i na temat, bez owijania. Ja ciągle walczę z różnymi przeciwnościami, zdrowotnymi często mentalnymi... ale jak na razie nie poddaję się :). Btw. coś się porobiło z Twoim głosem, później z automatu włączymi mi sie video z 2017 i nie ten głos ;)
- Hej Dawid,
Bardzo ciekawy podcast!
Pół miesiąca temu zacząłem swój OSCP.
Mam ponad 10 lat doświadczenia w IT e.i full stacku, backend, sysadmin, mobile, robotyce i ai.
Masz rację, w pierwszych dniach kursu był tylko płacz i zgrzytanie zębów, ponieważ jest przepaść poziomu dołączonych materiałów a trudnością maszyn w labie. Zmusza to do specyficznego mindsetu gdzie opcja poddania się nie istnieję, jedyną drogą jest wielogodzinny research na własną rękę i dopięcie celu.
Dzięki za to co robisz.
Pozdrawiam
- Ciekawy podcast, dobrze zainwestowany czas. Pozdrawiam
- Pokrzepiające słowa, dzięki! Zatem ciągnę dalej przygotowania do OSCP :)
- Mnie zastanawia jedno. Większość certyfikatów nawet z wiedzą podstawową (core) wymaga od chętnego min. 2 lat doświadczenia w branży ITSec. Kłóci się to jak dla mnie z "wystartowaniem w ITSec". Pomimo jednak miło słyszeć, że zdanie egzaminu nie jest niezbędne a sama wiedza :)
- Hej, szkoda że często są pomijane certyfikaty z elernsecurity. eWPT jest bardzo przyjemny, egzamin trwa tydzień, kosztuje 400$ więc nie ma nerwów. Ja przygodę zacząłem od OSCP, bo wyczytałem że jak chcesz pentesty, to rób OSCP. Uważam że wyszło mi to na dobre, dla mojego portfela już nie.