Jedź bezpiecznie odc. 670 (wymuszenia na drodze)


Informacje:
Zobaczyło film: 31085
Czas trwania: 10m 17s
Uzyskana ocena: 621
Ilość reakcji: 110

Przypadki wymuszeń pierwszeństwa z krakowskich dróg.

KOMENTARZE


Jedź bezpiecznie odc. 670 (wymuszenia na drodze)

- Użyć kierunkowskazu możemy tylko w dwóch przypadkach: podczas zmiany pasa ruchu oraz zmiany kierunku jazdy. Oznacza to, że niektórych popularnych manewrów nie sygnalizujemy. Podczas omijania/wyprzedzania, jeżeli używamy kierunkowskazu, to sygnalizujemy zmianę pasa ruchu, a nie wyprzedzanie czy omijanie. A w pierwszej sytuacji taxi nie nadużywa kierunku, to raczej dobrze według mnie. Jeżeli się mieści w obrębie wyznaczonego pasa moim zdaniem nie trzeba sygnalizować.
- Hahaha ta pani jest super redaktorka haha nie widziała cie pozdrawiam Panią
- 5'50 zeby z pana leweh strony ktos równomiernie jechał, to by byla szansa ze sie uderzy w ten samochod.

Chce sie wyminąć a tutaj inna kolizja.
- Jaka kamere do samochodu kupic warto?
- Szanowny Panie Dworak, byłby Pan uprzejmy wytłumaczyć na jakiej podstawie w 3:42 pan rozważa, czy byłby współwinny, czy nie? Jasno i jednoznacznie - ŻADNEJ pańskiej winy.
Sam Pan doskonale wie na czym polega zachowanie szczególnej ostrożności i należy ją stosować odpowiednio do organizacji ruchu określonej na danym skrzyżowaniu.
Sam Sąd Najwyższy (co prawda w innej sprawie), ale jednak stwierdził, że wymuszanie od każdego uczestnika ruchu przyjmowania wystąpienia nawet najbardziej absurdalnych POTENCJALNYCH naruszeń ustawy PoRD doprowadziłoby do całkowitego sparaliżowania ruchu.
Winnym byłby wyłącznie drogowy potencjalny morderca z taksówki i nie może być innego rozstrzygnięcia.
Zaskakująca teza!
- 7:14 A Pan prowadzący chciał zmienić pas na skrzyżowaniu? Czy to dozwolone? A nawiązując do jego własnej, wcześniejszej wypowiedzi z tego samego skrzyżowania jak zamierzał sygnalizować swój manewr? Używając prawego kierunkowskazu w tym momencie zmyliłby kierujących, iż zamierza skręcić w prawo?!
- W stolicy taryfiarze także nie używają kierunkowskazów. Pewnie złotówy oszczędzają żarówki, a może takie ręce maja zmęczone od całodziennej jazdy, że nie mają siły. O podziękowaniu za wpuszczenie już szkoda wspominać... Zrobiłem sobie eksperyment przez miesiąc byłem nad wyraz uprzejmy i wpuszczałem taksówkarzy-bez pierwszeństwa- gdy tylko mogłem, gdy tylko zauważyłem ich zamiar, sygnalizując im to np. błyśnięciem. Na palcach mogłem policzyć przypadki, że któryś poczuł się aby mi podziękować. Odechciało mi się zatem i już nie jestem uprzejmy.
- 6:35 czy to było istotne wyhamowanie??? Nie powiedziałbym tak. Wręcz pochwaliłbym kierowcę lanosa za to, że tak sprawnie i dynamicznie przyspieszył po wjechaniu na to skrzyżowanie... Moim zdaniem komentarz był tu zbędny...
- Taksówkarz wyprzeda jak świr, w ogóle jak ktoś na 40 czy 50 wyprzedza to w 90% łamie przepisy przekraczając prędkość, nie wspomnę o liniach ciągłych w takich miejsacach
- Wszystkie zarejestrowane przewinienia kierowcy powinni ponieść kare. Żałosne
- Tu sobie zobacz Rajstopy Hurt Online - też tak sądze.
- W koncu ktos poruszyl dobry temet
Ekrany dotykowe - w nowych samochodach
Przeciez to jest tak samo niebezpieczne jak uzywanie telefonu podczas jazdy
- jak dużo musi Pan Marek jeździć że trafia mu się tyle sytuacji w których mogło dojść do kolizji/wypadku? Ja osobiście prawo jazdy mam pół roku, robię około 1000 km w ciągu 2 tygodni a takich sytuacji miałem może ze 2/3..
- Witam. Wg mnie co do pierwszego filmu to taksówkarz pojechał prawidłowo, a Pan redaktor nie. Otóż na pierwszym skrzyżowaniu wiemy, że prawy pas jest tylko do skrętu w prawo więc żaden kierowca nam nie z niego nie wjedzie na 2-gą część skrzyżowania. Natomiast taksówkarz z Alfy zjechał do prawej krawędzi - ponieważ samochody przy lewej skręcają w lewo w stronę kleparza i należy im to ułatwić a następnie zjechał z powrotem na pas oznaczony. Błąd popełnił dopiero przy omijaniu - rzeczywiście kierunkowskazu nie było! Pozdrawiam.
- 3:09 USIŁOWANIE ZABÓJSTWA przez taxi - wyprzedzanie na skrzyżowaniu!
5:15, 7:19 Kolejne USIŁOWANIE!
- nie zgodzę się, główna przyczyna to brak zachowania odległości do auta poprzedzającego
- Sosnowiec ulica Lenartowicza
- apraszam do na do zjazdu z S1 na zwykla droge gdzie zjezdzajcy z s1 stoja w gigantycznych korkach siegajacych 4 km
- Odcinek podsumować można następująco: każdy popełnia błędy- ważne jest żeby umieć przeprosić, wyciągać wnioski i zachować odpowiednią czujność i koncentrację na drodze :)
- Sytuacja nr.1 pokażcie kogos oprócz L kto daje tam kierunkowskaz
- Nadszedł w końcu czas gdy kierowcy nie tylko nie zgadzają się z tym co mówi pan Marek, a również zaczęli robić na niego zamachy.